Zprávy

Pouť na Sázavu 2010

přidáno: 28. 5. 2010 6:37, autor: Kateřina Děkanovská

V sobotu 3. července 2010 se uskuteční jubilejní 10. ročník Pouti na Sázavu.

Jako tradičně si v areálu kláštera sv. Prokopa na Sázavě připomeneme příchod věrozvěstů Cyrila a Metoděje a vzpomeneme opata Prokopa, představeného posledního českého kláštera, kde se sloužila staroslověnská liturgie. Jejich odkaz je stále živý v českém křesťanství a především v církvi Československé husitské, která českou liturgii po staletích opět přinesla do lavic českých chrámů a kostelů.

Jako dárek k desátým narozeninám dostala Pouť na Sázavu vlastní webové stránky, prostřednictvím kterých se můžete začít těšit na bohatý kulturní, hudební a hlavně duchovní program, stejně jako si připomenout ročníky minulé.

Navštivte poutní stránky http://poutnasazave.ccsh.cz !

Na Řípu se 28. října uskuteční ekumenická pouť s modlitbou za domov

přidáno: 28. 5. 2010 2:36, autor: Neznámý uživatel

28.10.2007 - Milí přátelé nesnesitelné lehkosti bytí, které říkáme víra, dovolujeme si vás pozvat na ekumenickou pouť na Říp, odkud se prý kdysi s potěchou rozhlédl po české kotlině náš pratáta Čech. 

Přijďte se znovurozhlédnout, jak utěšenou zem jsme dostali, a zároveň se potěšit, kolika barvami a melodiemi hraje církev a její souputníci. 28.října 2007 bude patřit Říp všem lidem dobré vůle, potulným komediantům, pracovníkům charit a diakonií, církevním představitelům, hudebníkům i poutníkům ze společenství všech možných vyznání. Budeme si staří mladí, křepcí i nekřepcí, důležití i obyčejní hrát a modlit se za to, aby bylo srdce Evropy zdravé, veselé a nadějné.

Přineste s sebou to nejlepší, co můžete nabídnout, hrst nápadů pro potěchu všech na kopci i daleko pod ním, nebo jen svou touhu uvidět církev svobodně hravou a neustaranou.

Dejte o sobě vědět, ať akordu české církve nechybí žádný tón, ba ani ten nejmenší půltón. Přijďte nabrat sil k úkolu prokvasit a prosolit domov, který máme tak rádi.

 

Nejnovější informace a průběžné upřesňování programu najdete na stránce Ekumenické rady církví www.ekumenickarada.cz. Dotazy a návrhy posílejte na adresu rip@ekumenickarada.cz, nebo volejte 271 742 326, 776 59 9977.

1-2 of 2