Aktuality‎ > ‎

Studentská pobožnost a Týden modliteb

přidáno: 18. 1. 2012 0:13, autor: Kateřina Děkanovská   [ aktualizováno 18. 1. 2012 0:14 ]
Již šestým rokem pořádá CČSH ve spolupráci s Ekumenickou radou církví v ČR ekumenickou pobožnost pro studenty, pedagogy a zaměstnance teologických škol v Praze. Tradičně se tato pobožnost koná od 18 hodin v kostele sv. Jana Křtitele Na Prádle, malém (i malebném) gotickém kostele CČSH na Malé Straně.

Pobožnost vznikla jako jedinečná příležitsot pro všechny studenty teologických škol a jejich učitele i vedení, aby se jednou za rok sešli v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů ke společnému ztišení, modlitbám a slyšení Slova. Každá škola vysílá svého zástupce z řad studentů, aby se účastnil vedení pobožnosti. Tradičně také pobožnost navštěvují děkani a ředitelé škol. V loňském roce se také objevil nápad posedět společně po skončení pobožnsoti v nedaleké restauraci a pohovořit.

Tradičně se pobožnosti účastní všechny tři teologické fakulty Univerzity Karlovy, Husův institut teologických studií včetně detašovaného pracoviště Univerzity sv. Alžběty v Bratislavě, Ekumenický institut a méně často také Evangelikální teologický seminář. Letos se poprvé zúčastní také Mezinárodní baptistický teologický seminář, a proto bude letošní pobožnost vedena dvojjazyčně a kázáním poslouží srbský student Zlatko Sebesta.

Letošní program pro Týden modliteb připravily církve v Polsku a první den Týdne, který je zároveň dnem naší pobožnosti, je zaměřen na obraz Krista jako Služebníka a poslání církví sloužit druhým ve své rozmanitosti. materiály k týdnu modliteb jsou přílohou jednoho z předcházejících článků této rubriky.
Ċ
Kateřina Děkanovská,
18. 1. 2012 0:13
Comments