Aktuality‎ > ‎

Světová rada vydává knihu o pokoji a perspektivách mládeže

přidáno: 2. 11. 2011 1:16, autor: Kateřina Děkanovská
Světová rada církví (SRC) založila v roce 2009 zvláštní pracovní komisi zaměřenou na mladé lidi Echos (ozvěny) - http://www.oikoumene.org/en/programmes/the-wcc-and-the-ecumenical-movement-in-the-21st-century/youth-in-the-ecumenical-movement/echos-youth-commission.html.

Tato komise nejen s mladými pracuje, ale sama je jimi vedena. Po celém světě spolupracuje s mladými lidmi, zkoumá jejich život i duchovní rozvoj a povzbuzuje je k tvořivému životu křesťanů, ke schopnosti přijímat i dávat a žít společně v ekumenické i mezináboženské rozmanitosti.

Echos v říjnu 2011 dokončila dlouhodobý projekt sběru příběhů, zkušeností a informací o životě mladých lidí v místech a komunitách, které nepatří k ukázkovým a kde jsou diskriminace, násilí či přírodní pohromy na denním pořádku. Tyto příběhy, které však vedle zoufalství a bolesti obsahují také velkou dávku naděje, víry a halvně odhodlání k dosažení pokoje a míru mezi lidmi, jsou shrnuty v pulikaci "Echos for Peace", která v těchto dnech vyšla v Ženevě. Kniha je zároveň jedním z výsledků Mezinárodní ekumenické mírové úmluvy (http://www.overcomingviolence.org/), která byla podepsána v květnu 2011 na Jamajce. Je ale také předzvěstí Valného shromáždění SRC, které proběhne v roce 2013 v jihokorejském Búsánu, a které by se mělo stát platformou pro smíření všeho druhu - politického (Korea je tím správným místem), komunitního (region provází mnoho sporů mezi menšími etniky či náboženskými skupinami) i ekumenického, jelikož je tento region rodištěm nesčetného množství evangelikálních a pentekostálních církví a hnutí, které zatím v ekumenickém hnutí nenašly své pevné místo.

"Echos for Peace", kterou editoval Nikos Kosmidis, řecký teolog, fotograf a grafik a letitý spolupracovník evropského i světového ekumenického hnutí mládeže, je nyní dostupná ke koupi v e-shopu SRC na odkazu http://www.blurb.com/bookstore/detail/2582493. Kniha má 78 stran a papírovém přebalu je dostupná za 7 eur.
Comments