Aktuality‎ > ‎

Světová rada církví hledá stewardy pro Valné shromáždění v Koreji

přidáno: 6. 12. 2012 5:29, autor: Kateřina Děkanovská
Valné shromáždění světové rady církví se bude konat 23. října - 10. listopadu 2013 v jihokorejském letovisku Búsán. Jako každá taková akce, vyžaduje i Valné shromáždění početný tým schopných a ochotných mladých ekumenicků, kteří by se nejen rádi podívali, jak takové Valné shromáždění vypadá a přiložili ruku k dílu, ale také se rádi seznámili s novými lidmi z celého světa, viděli cizí krajinu a kulturu a získali mnoho nových zkušensotí a schopností.

Právě nyní se mohou zájemci ve věku 18 - 30 let přihlásit a doufat, že právě oni budou vybráni pro tento zajímavý a nezapomenutelný úkol. Vybraní stewardi projdou speciálním zaškolovacím kurzem, kde se naučí zacházet s potřebnou technikou, dozví se o průběhu programu, a poznají své budoucí kolegy. Práce stewarda na ostro je náročná, zejména psychicky kvůli stovkám účastníků, kteří mají téměř neustále nějaké požadavky, ale také fyzicky, protože úkol stewarda nekončí závěrečnou modlitbou účastníků a čeká ho ještě úklid a brzy ráno opět příprava sálu. Přesto si mládež najde dostatek času na společné chvíle radosti a zábavy, kterých jihokorejská metropole skýtá dostatek. Během shromáždění se bude konat řada dalších kulturních, duchovních i výletních akcí, kterých se stewardi mohou účastnit ať jako organizátoři, nebo zrovna ve chvíli volna.

Termín pro odevzdání přihlášek je 7. února 2013 a k jejímu odeslání je potřeba získat souhlas Ústřední rady CČSH, která za žadatele ručí organizátorům Valného shromáždění. Bez tohoto doporučení nebude žádost přijata ani k posouzení. Své žádosti Ústřední radě proto posílejte nejpozději do 7. ledna 2013 na adresu katerina.dekanovska@ccsh.cz.
Comments