Aktuality‎ > ‎

Seminář EYCE - školení mladých ekumenických vedoucích

přidáno: 7. 1. 2011 6:29, autor: Kateřina Děkanovská

Ve dnech 27. února až 6. března se bude v Ženevě konat první letošní seminář Ekumenické rady mládeže v Evropě (EYCE) a zaměří se na metodologickou výchovu mladých vedoucích ekumenických skupin a hnutí. Seminář se bude zabývat především přípravou na etnicky, kulturně i teologicky pestré prostředí ekumenického světa a na jeho zvládání a porozumění. To rovněž klade nároky na případné účastníky, kteří musí být otevřeni těmto odlišnostem a připraveni je respektovat.

Seminář bude ale obsahovat také vědomostní přípravu. Účastníci poznají dějiny a struktury ekumenických organizací a hnutí, reflexi denominačních identit, ale také se pokusí nacházet způsoby, jak v ekumenismu angažovat mladé křesťany. Účastníci se proto budou učit vůdčím schopnostem, organizaci týmové práce, schopnostem vyjednávat a řešit konflikty, rétoriku, ale také schopnosti pro kontakt s vnějším prostředím, tedy marketing, reklamu, moderování meeting nebo metody lobby. Seminář proto umožní osobní rozvoj, ale také mnohá nová přátelství a zkušenosti.

Tento výcvikový seminář je určen pro mladé lidi ve věku 18 – 30 let, komunikativní, kteří se zabývají vedením skupinek mládeže a ekumenismem a tady budou i nadále získané zkušenosti rozvíjet ve svém prostředí. Seminář probíhá v anglickém jazyce, účastníci by měli mít proto minimálně střední úroveň znalosti jazyka slovem i písmem (Pre-advanced). Účastnický poplatek hradí Ekumenická rada církví, cestovné po dohodě proplácí organizátoři, ale alespoň základní příspěvek je vítán (lze dohodnout s Ústřední radou).

Zájemci nechť se ohlásí na Odbor pro vnější vztahy (dekanovska@ccsh.cz). Uzávěrka přihlášek je 31. ledna, proto se přihlaste nejpozději ve středu 26. ledna!!!
Comments