Aktuality‎ > ‎

Pouť na Říp - Modlitba za domov 2010

přidáno: 28. 7. 2010 3:33, autor: Kateřina Děkanovská
Třetí ročník pouti na památnou horu Říp opět zve k modlitbě za domov.  28. říjen i letos přichystá bohatý program a prezentace členů Ekumenické rady církví, jejich aktivit, sociálních programů, apod.

Čekají na Vás opět koncerty, program pro děti i tradiční výstup k rotundě sv. Jiří na Řípu a odpoledne bohoslužba v Krabčickém kostele. Protože je počasí na podzim nevyzpytatelné, opět se pouť uskuteční v areálu krabčické evangelické Diakonie, nedaleko samotné hory.

Letošní ročník si pro své hosty připravil i další programy, které začínají již nyní v předstihu.

Literární soutěž
Kdo má "básnické střevo", může jej předvést v přání, básni či modlitbě, kterou napíše přímo pro modlitební pouť. Dílko smí mít maximálně 30 řádků a autoři nechť jej zasílají na adresu: MAS Říčansko, Olivova 224, 251 01 Říčany, nebo e-mailem na: koordinator@ricansko.eu, do 15. října 2010. Heslo je "Říp 2010". Vylosované příspěvky budou uveřejněny na webových stánkách pouti a předneseny také přímo na pouti v přímém televizním přenosu. Všichni autoři budou také na místě odměněni!

Výtvarná soutěž
Pokus spíše než perem vládnete štětcem, může se zůčastnit podobné soutěže. Namalujte své přání a modltiby pro svůj domov, přátele a své blízké. Díla malovaná jakoukoliv technikou posílejte na papíře formátu A3 nebo A4 na adresu MAS Říčansko, Olivova 224, 251 01 Říčany, do 15. října 2010. Heslo je "Říp 2010".Díla soutěží ve třech kategoriích podle věku: do 6 let, 6 - 11 let a 11 a více let. Vylosovaná díla budou vystavena na webových stánkách pouti i přímo na pouti během přímého televizního přenosu. Všichni autoři budou také na místě odměněni!

Bližší informace naleznete na stránkách pouti www.modlitbazadomov.cz .
Comments