Aktuality‎ > ‎

Petiční kampaň k jednání o Rámcové úmluvě o změnách klimatu

přidáno: 18. 11. 2010 1:00, autor: Kateřina Děkanovská

Světová rada církví vyzývá křesťany po celém světě, aby se zapojily do společné výzvy světovým vládním činitelům k dosažení spravedlivé a funkční dohody o Rámcové úmluvě o změnách klimatu. Tato dohoda měla být podepsána v prosince 2009 v Kodani, ale jednání tehdy nedospěla k uspokojivému závěru. Nové kolo jednání se má rozběhnout mezi 29. listopadem a 10. prosince v mexickém Cancúnu.

Protože rozsáhlá kampaň, kterou vedlo mnoho různých organizací v loňském roce neměla kýžený výsledek, na letošní rok jsou plánovány akce s mnohem větším odhadovaným dopadem. Světová rada církví, která vloni organizovala zvonění zvony, proto vyzývá všechny, kdo chtějí podpořit konečnou dohodu o spravedlivě rozložených a všem závazných normách vypouštění škodlivých látek do ovzduší, aby se letos připojili do fotografické kampaně. Tato petiční kampaň spočívá v uveřejňování portrétních fotografií „podpisovatelů“ (jednotlivců či skupin), nebo fotografií se zvěstí, kterou chtějí vládním činitelům předat. Tyto fotografie je možné zaslat skrze internetovou službu Flickr nebo zasláním spolu se jménem a státem na adresu photopetition@gmail.com.

Fotografie budou zveřejněny na stránkách programu Světové rady církví na ochranu klimatu http://climatejusticeonline.org/ a budou vystaveny také v místě konání jednání v Cancúnu. Je možné také požádat o liturgické materiály k pořádání tematických bohoslužeb.
Comments