Aktuality‎ > ‎

Noc kostelů 2010

přidáno: 2. 6. 2010 3:32, autor: Kateřina Děkanovská
V pátek 28. května proběhla Noc kostelů 2010, tentokrát poprvé po celé republice. Do akce se zapojilo téměř třicet našich obcí, které otevřely své kostely veřejnosti a připravily pro návštěvníky program.

Noc kostelů je původně aktivita rakouských církví, kde se již několik let koná ekumenicky. V ČR ji před několika lety přejala římskokatolická církev v brněnské a plzeňské diecézi. Díky tomu se kostely otevřely také v příznivější době, než jakou je tradiční lednová Noc otevřených kostelů, kterou během Týdne modliteb za jednotu křesťanů pořádá Ekumenická rada spolu s Českou biskupskou konferencí. V letošním roce záštitu nad Nocí kostelů převzala také Ekumenická rada církví a mnohé z jejích členských církví se do "Noci" aktivně zapojily. Ekumenický rozměr původní rakouské idey tady zůstal zachován.

Malou reportáž z tohoto večera v obcích CČSH naleznete v jednom z nadcházejících vydání Českého zápasu. Podrobnosti o iniciativě, výsledné návštěvnosti i svědectví o průběhu v některých kostelech si můžete prostudovat na webových stránkách noci kostelů www.nockostelu.cz .
Comments