Aktuality‎ > ‎

Evropské církve prosazují sociální dimenzi Evropy v politice EU

přidáno: 27. 3. 2013 5:28, autor: Kateřina Děkanovská
V březnu se konala v Dublinu konzultace o sociální krizi Evropy, kterou ve spolupráci s Church and Society, komisí Konference evropských církví, uspořádala Rada církví v Irsku.
Církve zdůraznily, že EU musí ve svých politických krocích brát ohled na sociální dimenzi Evropy. Byť EU podporuje vznik nových pracovních míst, církve na lokální úrovni pomáhají stále většímu počtu nezmaěstnaných. Církve také vyzvaly, aby se EU postavila za jeden společný den volna jako znak celkového péče o občany a aby umožnila lokálním organiazcím podílet se na vzniku Národních reformních programů zemí EU.
Církve také požadovaly racionální vedení rozvojové pomoci v zemích mimo EU, aby nebyly fondy vyčerpávány na msítech, kde to není potřeba a zároveň nevznikaly nástroje daňové kontroly v těchto zemích, které přispějí k jejich dlouhodobé fiskální samostatnosti.
Celou zprávu najdete v AJ zde: http://www.ceceurope.org/news-and-media/news/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=395&tx_ttnews%5BbackPid%5D=17&cHash=1e5ecdc3b087ee6a55e5da2d89d06be1
Comments