Aktuality‎ > ‎

Ekumenická studentská pobožnost

přidáno: 14. 1. 2013 6:52, autor: Kateřina Děkanovská
Církev československá husitská ve spolupráci s Ekumenickou radou církví Vás srdečně zvou na ekumenickou pobožnost pro studenty, pedagogy, zaměstnance a přátele pražských teologických učilišť, která se bude konat ve středu 23. ledna v 18:00 v kostele CČSH sv. Jana Křtitele Na Prádle.

Pobožnost se bude konat podle řádu Týdne modliteb za jednotu křesťanů, který letos připravovali křesťané v Indii. Kázáním proto poslouží indický křesťan žijící v ČR, Chacko Bathula (anglicky s českým překladem). Křesťanství v Indii je velmi barvitým fenoménem, který ale trpí mnoha vnitřními rozkoly. Indové jsou tradičně rozděleni podle společenských kast a to paradoxně i Dalité (tzv. nedotknutelní), kteří z větší míry tvoří indické křesťanstvo a vlastně do kastovního systému hinduistů nepatří. Vedle toho ještě tito křesťané přejali rozdělení, které sem přivezli evropští misionáři, aniž by rozuměli jeho historickým či teologickým důvodům. Ekumenismus v Indii je proto jednou z největší výzev světového křesťanství.

Po skončení pobožnosti se všichni sejdeme na přátelské posezení v nedaleké restauraci, kde bude možné s bratrem Chackem diskutovat o jeho vlastních zážitcích z rodné Indie.
Ċ
Kateřina Děkanovská,
14. 1. 2013 6:52
Comments