Aktuality‎ > ‎

11. ročník Pouti na Sázavě je tu!

přidáno: 9. 6. 2011 7:25, autor: Kateřina Děkanovská
V sobotu 25. června se opět sejdeme na Sázavě!

V 9:00 zahájíme ztišením v kostele Opata Prokopa v Sázavě a poutním procesím se přesuneme k bohoslužbě pod širým nebem, kterou od 10:00 budou vysluhovat patriarcha CČSH ThDr. Tomáš Butta a biskup Pražské diecéze doc. David Tonzar.

Po bohoslužbě dětem začne umělecké i hravé vyžití - mohou se zapojit do národní výtvarné soutěže, kterou vyhlásila Ekumenická rada církví v rámci přípravy na letošní ročník Modlitby za domov, která se uskuteční 28. října na hoře Říp. Výherci dostanou pěkné ceny, tak se přijďte zapojit. Děti se mohou účastnit v různých věkových kategoriích a o svých oblíbených obrázcích můžete hlasovat již na místě! Hry a soutěže, které na děti čekají, spolehlivě zabaví Vaše ratolesti na celé odpoledne a ještě si mohou odnést pěkné ceny! A kdo bude unavený, je tu pro něj již známé Divadlo Apropos s neuvěřitelnými příběhy.

Program pro dospělé se bude odehrávat na Rajském dvoře a kromě hudebního představení žáků církevní ZUŠ Harmonie vystoupí studenti HTF UK s tvorbou J. Kubáčové, skupina Dialog na cestě i básník M. Matouš. Setkat se zde můžete také s jubilantem, prof. Z. Sázavou.

V barokním kostele vystoupí mladý, ale již cenami ověnčený varhanník M. Janoušek od 17:00 se můžete v místní kryptě ztišit v ekumenické pobožnosti se zpěvy z Taizé.

Těšíme se na Vás!


ċ
Sazava_2011IV.plakat.pdf
(2450k)
Kateřina Děkanovská,
9. 6. 2011 7:35
Comments